Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozmazlete svůj zadek!

"A teď, mladá paní, uděláme zadeček," mohou slyšet klientky řady salonů krásy v New Yorku, Los Angeles, Miami či Minneapolisu. Péče o pozadí, zadní tváře, zadnici či prostě hýždě začíná být pro řadu kosmetických zařízení součástí běžné nabídky.

Dokonalost do detailů
Salony mají na svém menu ledacos. V rámci své základní doktríny, že kde je kůže, tam musí být péče, mají zákaznice na výběr od pleťových masek po masáže. Lázeňské odvětví tak využívá příznivé nálady mezi klientelou s dostatečným příjmem, která má potřebu zdokonalit si všechny části těla a nutkání nechat si natáhnout, zpevnit a barevně srovnat každou píď kůže.

Stále ale jde o novinku, spíš sezonní, o niž je zájem hlavně na jaře a v létě, kdy se tělo více vystavuje zkoumavým zrakům okolí. A kasovní úspěchy závisejí spíše na marketingových schopnostech než na opravdovém zájmu, říkají odborníci.

Samotná péče zahrnuje zpravidla běžnou kosmetickou očistu a detoxikaci pokožky - takřka stejnou, jako se používá v případě obličeje. Používají se ale i speciální mikroproudové postupy, které mají za cíl úpravu siluety, redukci celulitidy či zpevnění a barevné vyvážení zadnice.

Zbytečná investice?
Alespoň to tvrdí majitelé salonů. Dermatologové ovšem zůstávají skeptičtí a jedovatě poznamenávají, že stejnou službu by udělal například kuchyňský váleček. "Hned byste viděli, že třeba vaše nohy vypadají lépe," nechala se v tisku slyšet mluvčí Americké dermatologické akademie Debra Jalimanová. Na adresu nabídky kosmetických salonů vzkázala, že "existují levnější metody".

Devadesátiminutová kúra vyjde podle ceníku některých zařízení na 160 dolarů (asi 3500 korun). Zákaznice při ní nejprve absolvuje estetizační masáž hýžďových svalů s použitím kartáče z papáje a máty na odlupování povrchové vrstvy kůže. Když jsou partie od spodních zad po vrchní část stehen dokonale čisté, přiloží se na obě půlky zadnice a vnitřní stehna osm přilnavých podušek, které se napojí na přístroj vysílající do příslušných tkání mikroimpulsy. Poté je celé tělo, včetně obličeje, ošetřeno organickým sprejem způsobujícím zhnědnutí pokožky jako po opalování.

Profesionálové říkají, že zpevnění a posílení hýždí vydrží dva dny, barevné vyrovnání se smyje do týdne. Pro některé účely to ovšem plně postačuje, dodávají s šibalským úsměvem.

Kosmetický rituál
Řada klientek neoceňuje ani tak vzhledové úpravy, jako spíš relaxaci, kterou kosmetické techniky pro tyto části těla přinášejí. Zmiňují například proceduru, při níž se pleťovou vodou zklidňuje pokožka a odstraňují případná lokální zčervenání, zvyšuje elastičnost a vypnutí kůže a poté se aplikuje termální zpevňující maska.

"Je to, jako když máte krásné prádlo a víte to jen vy," zvolila srovnání čtyřiačtyřicetiletá účetní z Manhattanu Marie Simmová. "To si alespoň z kúry odnáším já," dodala.

"Chodí k nám modelky i matky v domácnosti," říká majitelka newyorského salonu Kristine Panariellová. "Chodí k nám lidé, kteří celý den prosedí za stolem. Máme tu právničky. Prostě ženy, které o sebe chtějí pečovat."

A co muži? Zatím se této vlně ještě plně neoddávají. I když pár jich přichází, hlavně když mají problémy, připouští kosmetička. Jde například o sportovce, kteří se hodně potí a mají pak na těchto citlivých místech tendenci k vyrážkám nebo akné. V tom případě je péče o pozadí podle odborníků zcela na místě.

zdroj: www.zena.centrum.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář