Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co když to bere jinak než vy?

22. 12. 2006

ářčáářCo když to bere jinak než vy?

Ano, muži k vám vysílají spoustu sváděcích signálů. Dalibor Demel dešifroval, jak jejich pravému významu porozumíte dřív, než ztratíte nervy a čest.

Možná se vám to už stalo: druhý den po vášnivé prostěradlové bitvě čekáte stejně vášnivou esemesku. Nebo mail. Nebo telefon. A samozřejmě plánujete. Máte pocit, že jste z mužského šrotu konečně vytáhla skvěle fungující kousek. V duchu už pomalu vidíte společnou budoucnost. Co takhle dovolená někde na jihu? Časem spolu také určitě začnete bydlet a budete se muset dohodnout na nábytku. A co auto? Usilovně se snažíte vzpomenout si na nějakou originální značku, no, moc to nejde, ale rozhodně trváte na červeném kombíku. Vejde se do něj spousta věcí, jako třeba psi, možná časem i děti. Zhluboka vydechnete a užíváte si vzácného okamžiku, kdy vám život přece jen dává určitý smysl. Teď ovšem zbývá podpořit snění alespoň minimální porcí reality. Mobil ale mlčí a v mailové schránce přibývají jen obtížné vzkazy od vašeho zaměstnavatele. No tak, je teprve jedenáct, třeba ještě spí. Možná je někde na cestě nebo prostě teď nemůže. Po obědě už se určitě ozve, protože po tom, co jste spolu včera prožili, přece není možné, aby mlčel. Jenže možné to je.

 

 

 ářčáářTak moc o tebe nestojím

Odpoledne je to dokonce jisté a večer vaše tropická dovolená vyteče záchodovou mísou a následuje ji i červený kombík spolu se zaručeně stylovým nábytkem a dětmi. A pak konečně pípne esemeska a objeví se správné jméno. Trochu roztřeseným palcem se rozhodnete "přečíst zprávu" a čeká vás něco jako: "Dík za hezkej večer. Mám teď fofr, ozvu se." Zíráte na těch pár slov a snažíte se v nich objevit aspoň odlesk svých představ. Jde to těžko. Takže jste nejdřív zklamaná, posléze smutná a nakonec naštvaná. Dokonce se cítíte podvedená, protože jste si dala tolik práce s vymýšlením toho nábytku a teď najednou nic. Po světě se ale šourají zástupy zklamaných žen, které na základě nepatrných náznaků vybudovaly obří fantazijní stavby a bohužel se podle nich i prakticky zařídily. V USA dokonce účinkují v televizní show s názvem Tak moc o tebe zase nestojím, v níž se snaží zjistit, co přibližně muži myslí větou "Jsi fakt docela pěkná holka." Já vám tu ostudu v televizi ušetřím. Posbíral jsem pár znamení, která naznačují, kdy s tím chlapíkem vážně nemá smysl počítat. A taky sbírku těch opačných.

Pozor, falešná návnada!
Víte, žen pobíhá po světě opravdu mnoho. A spousta z nich bombarduje muže svými zbraněmi. Obecně platí, že muž každou ucházející ženu, s níž prohodí víc než dvě věty, alespoň zpočátku považuje za možnou partnerku. A jestli z vaší strany zachytí sebemenší náznak, obvykle překládaný jako "šlo by to", pokusí se vás otestovat z menší vzdálenosti. Tahle akce má za cíl jen tak se navzájem oťukat.
Jen si tak pohrát. POHRÁT – tohle slovo si zapamatujte. Tyhle bojovky probíhají v kancelářích po celém světě. Člověk se trochu nudí, tak prostě pošle mail známé do sousedního kanclu, pak pronese pár dvojsmyslných vtipů, posléze nasadí vážnější výraz a čeká, co z toho bude. A vám se může celkem lehce stát, že naletíte na pár dokonale prázdných slov. Máte pravdu, není snadné se v nich vyznat, nicméně několik signálů vám přece jen pomůže.

1. Když moc vtipkuje – jenom!
Smysl pro humor je sice chvályhodná vlastnost, ale jestli si na vás jen trénuje svůj ostrovtip, buďte ve střehu.
Nejste přece jeho trenažér!

2. Když vás balí virtuálně
Už si s vámi pár týdnů dopisuje, ale o setkání s vaší tělesností nejeví zájem? Máte co dělat buď s nesmělým ženáčem, nebo maniakem virtuálního světa. Tihle hoši si vystačí s polovztahem založeným na klávesnici a dotek reality by je nejspíš položil. Kdo si chce hrát, ať si hraje – jestli ale dáváte přednost živým mužům, máte smůlu.

3. Když vám připomíná barometr
Dopřává vám neustálou šokovou terapii. Jeden den od něho vyfasujete hejno patetických vzkazů (případně pohledů), jindy vás na chodbě mine jako starý květináč. Řekněme si to jasně: Pokud svůj zájem neprojevuje stále, vytrvale a se vzrůstající tendencí, nemá smysl s ním ztrácet čas. Tolik ho zase nemáte.

4. Když to vypadá na podivného detailistu
Nakonec se rozhoupal a pozval vás do hospody. Máte pocit, že si rozumíte. Konverzace vytrvale zurčí, i když hlavně díky vám. Když ale pak čekáte, co bude dál, stručně se rozloučí a ukáže vám záda. Řešení: Něco mu vadí, ale raději po tom nepátrejte. Můj kamarád se takhle nedokázal přenést přes způsob, jakým ta slečna vyslovovala slovo "trošičku". Tvrdil, že by ho to děsilo celý život. Chápete? Ne? To nevadí. Záhady prostě existují.

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář